Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
Последни Новости

Македонија

Prev Next
Министерот Адеми студирал 10 години?

Министерот Адеми студирал 10 години?

Деканот на Факултетот за механичко инженерство на Политехничкиот универзитет во Тирана потврди дека Абдлуаќим Абдулазис Адеми ги започнал студиите во 1988, а диплимирал во јуни 1996 година, пишува неделникот Фокус.

„ПОМАГАЈТЕ, МИ ЈА НЕМА СОПРУГАТА“ – СКОПЈАНЕЦ ПОМИНУВА НИЗ ПЕКОЛ

„ПОМАГАЈТЕ, МИ ЈА НЕМА СОПРУГАТА“ – СКОПЈАНЕЦ ПОМИНУВА НИЗ ПЕКОЛ

Скопјанец поминува низ пекол откако завчера исчезна неговата сопруга. Според податоците од полицијата, во 13 часот во полициската станица во Чаир, 49-годишниот А.Н. пријавил дека на 20.11. околу 08 часот од дома во непознат правец се оддалечила не...

Истражниот затвор не им ја доставува облеката на притворените во „Јагула“

Истражниот затвор не им ја доставува облеката на притворените во „Јагула“

Адвокатите и членовите на семејствата на притворените во акцијата „Јагула“ претпладнево биле вратени од обезбедувањето на истражниот затвор „Скопје“ кое не им дозволило да им достават гардероба.

МПЦ на аукција продаде лопати од поставување на камен-темелник

МПЦ на аукција продаде лопати од поставување на камен-темелник

Трите лопати со кои денеска претпладне беше поставен камен-темелникот за изградба на црквата „Света Лидија Македонска“, во населбата Ченто, беа продадени за речиси 10.000 евра, на аукција што се одржа веднаш по завршувањето на церемонијата, која ј...

КОЦЕ ЈА ЗАГУБИ ТРКАТА ЗА ЕДНА ОД ТРИТЕ ЛОПАТИ НА ЦРКВАТА

КОЦЕ ЈА ЗАГУБИ ТРКАТА ЗА ЕДНА ОД ТРИТЕ ЛОПАТИ НА ЦРКВАТА

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски учествуваше наддвањето на МПЦ-ОА за три лопати, кое се одржа денеска во скопската населба Ченто, по поставувањето на камен-темелникот за изградба на црквата „Света Лидија Македонска“.

  1. Економија
  2. Хроника
  3. Свет
  4. Коментари
СДСМ: Брзо ќе се дознае дали нарачаните текстови во Курир покриваат тајно договарање на премиерот

СДСМ: Брзо ќе се доз…

СДСМ реагираше на новиот текст на Курир, презем...

Макпетрол со добивка од 47,72 милиони денари во изминативе девет месеци од оваа година

Макпетрол со добивка…

Во првите девет месеци од оваа година Макпетрол...

Поевтинуваат бензините и дизелот

Поевтинуваат бензини…

Бензите од полноќ поевтинуваат за еден денар, а...

Русија за 35 проценти ја намали испораката на плин во БиХ

Русија за 35 процент…

Управата на „БХ Гас“, најголемиот дистрибутер н...

Колумбија: Од стомак на девојче извадени 104 капсули дрога

Колумбија: Од стомак…

Полицијата денеска во градот Кали откри најмлад...

Се соблекол гол пред ќерката и барал орален секс!

Се соблекол гол пред…

Новопазарецот Х.Ч.(43) доби 30 дена притвор под...

Деца со пречки во развојот се чуват во кафези

Деца со пречки во ра…

Лицата со хендикеп се често стигматизирани во г...

Страшна исповед на робинка на Аркан: Ме силуваа шест месеци, гасеа цигари по моите гениталии...

Страшна исповед на р…

Траумите кои ги имала во 1992-та година од раце...

УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА ЈУРИЌ ПУКНА ВО ЗАТВОР: СЕКОЈ ПАТ КОГА ЌЕ ДОЈДЕ НЕГОВАТА МАЈКА ТОЈ…

УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА ЈУ…

-Секој пат кога ќе дојде неговата мајка во посе...

СКАНДАЛОЗЕН ОГЛАС: ПРОДАВАМ ДЕТЕ, 7 ГОДИНИ, КОРИСТЕНО

СКАНДАЛОЗЕН ОГЛАС: П…

На интернет страната “Pik.ba” на 5-ти ноември о...

Пукање во ноќен клуб во Пиреја: “Сите ќе умрете!”

Пукање во ноќен клуб…

Единаесет лица се повредени при пукање во н...

Турска полиција: Починатиот навивач на Црвена Ѕвезда настрадал во тепачка

Турска полиција: Поч…

Турската полиција соопшти денеска дека навивачо...

Новата „С“ класа најпродавана во историјата на „Мерцедес“

Новата „С“ класа нај…

Компанијата „Мерцедес“ соопшти дека испорачала ...

„Докторот“ Валентино…

Валентино Роси барем за момент ја прекина шпанс...

SEAT вгради Android апликации во своите автомобили

SEAT вгради Android …

Ако за некој автомобилски бренд може да се каже...

Mercedes-Benz претстави камион кој што самиот ќе управува на автопатите

Mercedes-Benz претст…

За развојот на автомобили кои што можат самите ...

Спорт

Евролига изрази сочувство за убиството во Истанбул и го осуди насилството

22 Ноември, 2014

Евролига изрази сочувство за…

Евролига излезе со соопштение по синоќешниот инцидент во Истанбул кога беше у...

Милан со „крпена“ одбрана на градското дерби

22 Ноември, 2014

Милан со „крпена“ одбрана на…

илан ќе биде сериозно ослабен за градското дерби против Интер откако тренерот...

Игокеа се мачи со повреди, но Јовановиќ верува во триумф над МЗТ Скопје

22 Ноември, 2014

Игокеа се мачи со повреди, н…

Македонскиот претставник во АБА-лигата, МЗТ Скопје Аеродром, вечерва (21 часо...

Ван Гал: Не погрешив со Велбек, во Јунајтед ќе беше само резерва

22 Ноември, 2014

Ван Гал: Не погрешив со Велб…

Манчестер јунајтед денеска гостува на „Емирати“, а Дани Велбек за првпат ќе г...

Сцена

Вести

Спорт

Живот

Сцена

За нас

Приклучете се!