Вести

Осумнаесет годишниот скопјанец Ф.А. пријавил дека ноќта на 25 јуни околу 23.50 часот на автобуската постојка на булеварот Кочо Рацин во Скопје две непознати лица му извршиле разбојништво.

Минатата ноќ во Богданци, во дворот од куќата сопственост на 33-годишниот Е.М. непознат сторител со запалливо средство, најверојатно бензин, испрскал патничко возило „Рено Меган“ со гевгелиски регистарски ознаки, а потоа го запалил.

Околу 03 часот и 30 минути во Единицата за известување и командување во Скопје, 41-годишната М.С. од Скопје пријавила дека минатата вечер околу 22 часот била киднапирана од непознато лице.

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.