Зијадин Села во трка за градоначалник

Македонија
Typography

Претставникот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села ќе биде кандидат за градоначалник на Струга, објави партијата на социјалните мрежи.

Села за градоначалничката функција се тркаше и на локалните избори во 2013 година и победи. Но, откако партијата доби места во новиот парламентарен состав, тој се откажа од локалната власт и стана пратеник.

Алијансата за Албанците има свој звучен кандидат за градоначалник и во Гостивар, каде што ќе се трка актуелниот министер за здравство, Арбен Таравари.

 

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.