СДСМ Центар за Суперкупот постави видео бим во Капиштец

Македонија
Typography

Општинската организација на СДСМ Центар вечерва организира настан за сите жители во паркот во Капиптец.

-"Ве покануваме заедно да го проследиме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија, УЕФА Суперкупот, во којшто за трофеј ќе се борат Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

Вечерва во 20:30 часот, во паркот во Капиштец, во супер атмосфера ќе ги гледаме најпознатите светски фудбалски легенди на голем видео бим, ќе навиваме и ќе се дружиме пред маало.

Се гледаме утре во маало :)

Со почит, 

Саша Богдановиќ
Претседател на ОО СДСМ Центар

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.