Спорт

Porsche уште еднаш одржа лекција во Ле Ман. Во драматична трка, Porsche стигна до третата победа во низа на 24 часа Ле Ман со автомобилот број 2 управуван од Тимо Бернхард, Ерл Бамбер и Брендон Хартли.

Лидерот во генералниот пласман во Мото ГП шампионатот, Шпанецот Маверик Вињалес, го имаше најтешкиот викенд откако сезонава пристигна во екипата на Јамаха. 

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.