Спорт

Рафа Надал признава дека освојувањето на двојна титула Ролан Гарос-Вимблдон по третпат во кариерата ќе биде „компликувано", но вели дека не му недостасува мотивација за сезоната на трева.

На терените на Теннис Парк од денес до 18 јуни започнува главниот дел од Меѓународниот турнир „Теnnis Europe“ за тенисери и тенисерки до 16 години.

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.