Спорт

Македонската машка одбојкарска репрезентцаија од утре до недела во СРЦ Кале ќе биде домаќин на првиот турнир од Европската лига. Противници на Македонија ќе и бидат селекциите на Шведска, Азербејџан и на Албанија.

Исцрпувачкиот натпревар против Чешка и мокриот дрес за Борко Ристовски не беа пречка уште речиси цел час да остане на теренот во ВИП Арената „Борис Трајковски“  за да не им „расипе“ на навивачите и на новинарите, едните да ја прослават, другите да ја одработат големата победа

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.