Спорт

Американскиот репрезентативец и еден од најдобрите играчи во НБА на неговата позиција, Џими Батлер помалку и неочекувано заврши во Минесота Тимбервулвс по трејдот кој оваа екипа го направи со Чикаго Булс.

Еден од главните предизвици за Александар Тодоров во текот на летото, пред стартот на новата сезона, ќе биде да се најде заеднички јазик со најверните навивачи на „сино-белите“

Перо Антиќ ја одигра една од најуспешните сезони во неговата кариера.Тој во дресот на кошаркарскиот клуб Фенербахче одигра блескаво низ целата сезона и успеа да му го донесе трофејот од Претседателскиот куп на Турција

Тодор Гечевски, поранешниот репрезентативец на Македонија и сегашен координатор на младинските категории на КК Работнички на ревијалниот меч против Фенербахче ќе го одигра последниот кошаркарски танц.

На ниту едно место на официјалниот сајт на Светската кошаркарска федерација, не стои дека Македонија (и во двете конкуренции, машка односно женска) е учесник од следните натпреварувања

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.