Aко отиде од Реал, Роналдо ќе ги сруши сите транфер рекорди

Aко отиде од Реал, Роналдо ќе ги сруши сите транфер рекорди

Фудбал
Typography

Ѕвездата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо откако ги освои сите можни трофеи со кралскиот клуб е речиси решен да направи трансфер во нова средина.

Ова доаѓа по тешката сезона во која често фановите немаа разбирање за неговата физичка подготвеност и го исвиркуваа иако тој се докажа дека е врвен голгетер и посветен на белиот дрес.

Доколку дојде до трансфер на Кристијано Роналдо Реал Мадрид може да заработи неверојатни 400 милиони долари. Сега прашањето е кој е подготвен да ја плати оваа астрономска сума која е невидена досега во фудбалскиот свет, но веќе има кандидат во најбогатите клубови како Манчестер Сити, ПСЖ и Челси.

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.