Распоред на последното коло во Вардар Јуниор Лигата

Фудбал
Typography

Викендов се игра завршниот турнир во Вардар Јуниор Лигата. Во сабота на 17.06.2017 година на теренот на фудбалската Академија на ФК Вардар, сите регионални единици на нашиот тим, ќе земат учество на овој турнир. 

Четири генерации ќе одиграат вкупно седум натпревари, а со тоа ќе заврши и Вардар Јуниор Лигата за оваа сезона.

Еве го распоредот на натпреварите:

ГЕНЕРАЦИЈА 2005 ГОДИНА

18:00 часот: Вардар - Прилеп

20:00 часот: Вардар - Мал Ајакс Вардар, Штип

ГЕНЕРАЦИЈА 2006 ГОДИНА

18:00 часот: Мал Ајакс Вардар, Штип - Еврофудбал2 Вардар, Охрид

19:00 часот: Вардар - Слога 1934 Вардар Виница

ГЕНЕРАЦИЈА 2007 ГОДИНА

19:00 часот: Форца Вардар - Рудар Јуниор Пробиштип

ГЕНЕРАЦИЈА 2008 ГОДИНА

18:00 часот: Вардар - Еврофудбал2 Вардар Охрид

19:00 часот: Вардар - Прилеп

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.