(ВИДЕО)И „Торцида“ гневни на Модриќ: Лука ти си ѓубре малечко! (ВИДЕО)

Фудбал
Typography

Лука Модриќ, пред два дена ја шокираше хрватската јавност. Ѕвездата на Реал Мадрид се појави на суд и неочекувано ја промени својата првобитна изјава и сведочеше во корист на браќата Мамиќ.

Лука Модриќ, пред два дена ја шокираше хрватската јавност. Ѕвездата на Реал Мадрид се појави на суд и неочекувано ја промени својата првобитна изјава и сведочеше во корист на браќата Мамиќ. Оваа негова одлука жестоко беше нападната од страна од фудбалската јавност на Хрватска, како и од поголемиот дел на поддржувачи на останатите клубови во ХНЛ.

Вчера, фановите на Задар го обвинија овој чин на Модиќ и хрватскиот суд, додека денес „Торцида“ упати навредливи зборови кон најдобриот хрватски фудбалер во моментот: „Лука Модриќ, ѓубре малечко!“, скандираа навивачите на Хајдук.

Модриќ делуваше многу несигурно и уплашено кога се појави на суд, а доказ за тоа е фактот што не се сеќаваше кога првпат дебитираше за хрватската фудбалска репрезентација. 

 

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.