Спорт

Фудбалерите на Вардар, Бобан Грнчаров и Никола Глигоров се оптимистички расположени по ждрепката, веруваат дека македонскиот шампион може да се надигрува со Малме и да го помине.

Викендов се игра завршниот турнир во Вардар Јуниор Лигата. Во сабота на 17.06.2017 година на теренот на фудбалската Академија на ФК Вардар, сите регионални единици на нашиот тим, ќе земат учество на овој турнир. 

Повеќе артикли...

Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.