Најактуелни новости по категорија

Американски научници од Стенфорд универзитетот направија мапа за мрзливост на која е прикажано во која земја колку луѓето се физички активни.

Ви презентираме една практична и многу ефикасна диета на база на лимон, која на многумина им помогнала  во справување со вишокот на килограми. Пробајте и Вие и уверете се’ во моќта на оваа диета.

Во свеста ни е врежан митот дека овошје не се јаде навечер бидејќи ќе се здебелиме поради нивото на шеќер во овошјето.

Доколку сакате да изгубите килограми или само да го затегнете телото, овие две работи може лесно а се поврзат

Ефикасни вежби

Рекреативното играње тенис позитивно влијае врз здравјето

Можеби сите пробале свинско и говедско тако, меѓутоа еве и еден рецепт за пилешко тако.

Добар апетит!

Во природата се наоѓа во вид на соли и се јавува во три облици: бел – отровен, виолетов – неотровен и црн – најстабилен.

Третманот трае околу 30 минути, а во продолжение прочитајте кои се придобивките што можете скоро инстантно да ги почувствувате.

Влакната почнуваат да седат, и тоа по целото тело, од друга страна, стручњаците тврдат дека жените се чувтвуваат подобро во својата кожа и повеќе уживаат во сексот.

Постојат трикови кои ќе ви помогнат да го постигнете тоa, кои дефинитивно мора да ги знаете

После мојата трајна депилација на јазик, станав трн во око, но не во нечиво, туку во свое…Па да кога ние имаме око соколово и може се да видиме за другите и се да знаеме, ги набљудуваме како под микроскоп и ако имаат една дамка...

На денешната седница на Меќународниот сојуз, како претседател Боки 13 на јавноста и ја соопшти неговата најголема животна одлука. ЌЕ СТАНЕ ТАТКО, и тоа на три дечиња.

Некои луѓе изгледаат секогаш среќно бидејќи ја прифатиле позитивноста како животен стил.

Светска берза

SPDR Gold Trust

PCX : GLD - 18 Aug, 1:57pm
122.51
+0.02 (+0.02%) After Hours:
Open 123.37 Mktcap
High 123.54 52wk Hight 129.08
Low 122.00 52wk Low 107.00
Vol 8.28M Avg Vol 6.95M
Eps P/e
Currency: USD

PowerShares QQQ Trust, Series 1

NGM : QQQ - 18 Aug, 1:57pm
141.5368
+0.2068 (+0.1463%) After Hours:
Open 141.4300 Mktcap
High 142.2000 52wk Hight 145.9600
Low 140.6500 52wk Low 113.4500
Vol 38.78M Avg Vol 38.11M
Eps 1.3400 P/e
Currency: USD

Apple Inc.

NMS : AAPL - 18 Aug, 1:57pm
158.34
+0.48 (+0.30%) After Hours:
Open 157.86 Mktcap 817.86B
High 159.50 52wk Hight 162.51
Low 156.72 52wk Low 102.53
Vol 19.78M Avg Vol 26.95M
Eps 9.02 P/e 17.98
Currency: USD
Регистрирајте се со вашето име и емаил адреса на нашиот сервис и бидете секогаш во тек со новости од Македонија и Светот.